Ana Sayfa Uzman Gözüyle Satılık Hisseli Arsa

Uzman Gözüyle

Uzmanların çeşitli konulardaki yazılarına bu bölümden erişebilirsiniz.

Tüm Makaleler
A B C Ç D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

Satılık Hisseli Arsa


Aziz Kaçmaz
03.10.2012
3265 kişi okudu.

Satılık Hisseli Arsa Satılık hisseli arsa satışları engellenmemekle birlikte, 1988 tarihinden itibaren, özle parselasyon yapılmasına, resmen izin verilmiyor. Ancak bir takım uyanıklar, halkın saflığından, bilgisizliğinden yaralanarak yasaların da boş
Satılık hisseli arsa satışları engellenmemekle birlikte, 1988 tarihinden itibaren, özle parselasyon yapılmasına, resmen izin verilmiyor. 
Ancak bir takım uyanıklar, halkın saflığından, bilgisizliğinden yaralanarak yasaların da boşluklarından yaralanarak tarlayı bir kooperatif adı altında satın alıyor ve kooperatifi tasfiye etmek için de kooperatifi mahkemeye veriyor.
 Mahkeme kararıyla kooperatif arsasından üyelere pay vermek suretiyle özel parselasyon planını, uyguluyor. Böylece, hem yasaları, hem de insanları yanıltarak özel parselasyonu, bu yöntemle yapıyorlar.  
 Gerek bu yöntemle, gerek geçmişte yapılmış özel parselasyon arsaların, satışına Kaçmaz Emlak olarak hiç bir vakit aracılık etmedik, etmeyeceğiz.  
Arsa alacakların dikkatine, özel parselasyon yapılmış arsalardan arsa almanız paranızı çöpe atmakla birlikte birde başınıza bela almış olacaksınız. Bu tür arsa almanızı kesinlikle tavsiye etmeyiz. 
 Ayrıca bir tarla veya bir arsaya ortak olacaksanız ki buda hisseli ortak olacaksınız demektir ki eğer böyle bir durumdaki risklerde şöyledir. 

Mevcut ortakları görmeden almayın. Mevcut ortakları gördükten sonra karar verin, hatta mevcut ortaklardan ön alım haklarını kullanmayacaklarına daire ortaklardan noterden veya tapu dairesine gelerek tapuya şerh koydurun. Buna rağmen yinede bir arsaya hisseli olarak ortak olmanızı önermeyiz.
 Aziz Kaçmaz
kacmaz@kacmazemlak.com
 
Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yazın

Ad Soyad

Gsm

E-Posta

Yorumunuz

Güvenlik Kodu

captcha

IP Numaranız: 54.167.3.71
Not: Telefon ve E-Posta bilgileriniz yayınlanmayacaktır.
Kapat