Ana Sayfa Soru - Cevap Doğalgaz Bağlanmadan İskan alınabilir mi ?

Soru - Cevap

Emlak hakkında merak ettiklerinizi siz uzmanına sorun, o size cevaplasın

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V W Y Z

Doğalgaz Bağlanmadan İskan alınabilir mi ?

Soru


2013 MAYIS AYI İÇERİSİNDE ANKARA YENİMAHALLE GÜVENTEPE MAHALLESİNDE BULUNAN BİR BİNANIN 4. KATTA BULUNAN ÖRNEK DAİRESİNİ SATIN ALDIM. MÜTEAHHİT İLE YAPTIĞIMIZ YAZILI ANLAŞMADA DAİREYİ 30 AĞUSTOS 2013 TARİHİNDE İSKANLI BİR ŞEKİLDE BANA TESLİM EDECEĞİ, BU SÜREYİ GEÇİRMESİ DURUMUNDA EV KİRAMI ÖDEYECEĞİ YAZIYORDU.

BELİRTİLEN TESLİM TARİHİ YAKLAŞIK 2 AY KADAR AŞILDI. BUGÜN DAİRENİN SON DURUMU İLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İÇİN BİNA SAHİBİNİ ARADIĞIMDA, İSTERSEK BİNADA OTURABİLECEĞİMİZİ ANCAK DOĞAL GAZIN HENÜZ BAĞLANMADIĞINI, NE ZAMAN BAĞLANACAĞI KONUSUNDA NET BİR TARİHİN OLMADIĞINI, KENDİLERİNİN GEREKLİ BAŞVURUYU YAPTIKLARINI BUNDAN SONRAKİ KISMIN MÜLK SAHİPLERİNE AİT OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

BENİM BU KONUDA NE YAPMAM LAZIM. DOĞAL GAZ GELİNCEYE KADAR BİNAYA GİRMEYEBİLİR MİYİM. BU DURUMDA MÜTEAHHİT BENİM KİRAMI DOĞAL GAZ GELİNCEYE KADAR ÖDEMEK ZORUNDA MI? DOĞAL GAZ BAĞLANMADAN İSKAN ALINABİLİYOR MU? GAZIN BAĞLANMAMASI VE MÜTEAHHİT İN EVİ TESLİM SÜRESİNİ BU YÜZDEN AŞMASI GERÇEKTEN ONUN BİR KUSURU DEĞİL Mİ?

RAFET SAYAN

Cevap

Rafet bey merhaba,
Doğal Gaz Bağlanmadan, iskan alınabiliyor mu?  Sorunuza cevabımız: Doğalgaz bağlanmadan tabii ki iskan alınabilir.
Ancak müteaahhit ile nasıl bir sözleşme yaptınız. Sözleme içeriğini görmeden size birşey söylemek doğru olamaz. 
Oysa uzman bir emlakçı aracılığı ile sözleşmenizi yapsaydınız; emlakçı tüm maddeleri ayrıntılı bir şekilde tek tek yazardı. 
Hatta sözleşmenin güvencesi olarak inşaat yapan firmadan 50.000 TL birde teminat senedi alınır veya banka teminat mektubu
almak suretiyle sözleşme yapılmış olsaydı. İnşaat firmasının sizi değil aylarca oyalamıs, bir saat bile oyalayamazdı. 

Toplumumuzun genel davranış biçimidir. Bilsin bilmesin her işi kendi yapmaya çalışır. İşi uzmanına yaptırmaz. Dolayısıyla başı da dertten kurtulmaz, uyanık milletiz ya?  Atalarımızın çok güzel veciz sözleri vardır. ''Ekmeği ekmekçiye ver, bir ekmek de üste ver'' 
O inşaat firması sizi daha çok oyalayacaktır ve hiç bir işlemde yapmayacaktır. Ahlak olmayınca, insanlık olmayınca, Allah korkusu olmayınca ve karşısında da işi bilen olmayınca bunlar sizi daha çok ezeceklerdir. Size tavsiyem hemen bir avukata başvurun, çoluğunuzun, çocuğunuzun hakkını başkalarının çoluğuna çocuğuna yedirmeyin, yazık !    
Saygılar

 

 

Aziz Kaçmaz
20.10.2013
1523 kişi okudu.

Uzmanına Sorun

Ad Soyad

Gsm

E-Posta

Sorunuz

Güvenlik Kodu

captcha

Not: Telefon ve E-Posta bilgileriniz yayınlanmayacaktır.
Kapat