Ana Sayfa Soru - Cevap Hisseli bir yer satılabilir mi ?

Soru - Cevap

Emlak hakkında merak ettiklerinizi siz uzmanına sorun, o size cevaplasın

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V W Y Z

Hisseli bir yer satılabilir mi ?

Soru


İyi günler, Hatay'ın Hassa ilçesinde 14 dönümlük bağdan 2 dönümü bana ait. Yani hisseli. Bunun satışını yapmak istiyorum nasıl yapabilirim. Satışla ilgili bilgi verirseniz sevinirim. Birde o bölgede bağ fiyatları ne kadar dönüm olarak.. Bana dönerseniz sevinirim

kadir cihan

Cevap

Hisseli yerinizi her zaman satabilirsiniz, buna bir engel yoktur. Ancak satacağınız hissenizi, öncelikle ortaklarınıza teklif edin. Eğer ortaklarınız almayacaksa, hissenizi satışa çıkarabilirsiniz. Yalnız satarken hissedarlarınız ya noterden, yada tapu dairesine gelerek önalım (şufa) hakklarını kullanmayacaklarını taahhüt etsinler. Aksi halde kötü niyetli davranıp satıştan sonra dava açıp önalım haklarını kullanarak satış yaptığınız kişiden bu yeri geri alma hakları vardır. Alıcı kişiyi ve  sizi sıkıntıya sokabilirler. Tapuya, yada notere gelmedikleri taktirde siz noterden bir ihtar çekersiniz buna rağmen gelmezlerse önalım haklarını kaybetmiş olacaklar ve siz dilediğinize satışınızı yapabilirsiniz, bir engeliniz kalmayacaktır.  

Bağınızı bilmediğim için fiyatı hakkında bir şey söylemem yanlış olur. O bölgede emlakçılar varsa yerinizi bir kaç emlakçıya gösterin. Emlakçıların verecekleri farklı fiyatlar, size bir fikir verebilir.
Saygılarımla   

Aziz Kaçmaz
12.08.2013
7639 kişi okudu.

Uzmanına Sorun

Ad Soyad

Gsm

E-Posta

Sorunuz

Güvenlik Kodu

captcha

Not: Telefon ve E-Posta bilgileriniz yayınlanmayacaktır.
Kapat