Ana Sayfa Soru - Cevap İskan Nasıl Alınır

Soru - Cevap

Emlak hakkında merak ettiklerinizi siz uzmanına sorun, o size cevaplasın

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V W Y Z

İskan Nasıl Alınır

Soru


Yapmış olduğunuz yorum bir nebzede olsa beni rahatlattı diyebilirim. Sizden ricam biz şuan almış olduğum konutun emlakçı kardeşimin iskanının 3 aya kadar elimize geçeceğini mütahitin hiç bir borcunun olmadığını belediyeye tamamını yatırdığını imza da olduğunu müteahhit kardeşi de aynı binada aynı zamanda yönetici olduğunu beyan etti.Şu ana kadar yalan dolanla oyalandık yapmış olduğum araştırmada müteahhit hiç bir müracaatına rastlanmadığı iskanının olmadığı 2010 döneminde de hiç bir şekilde ödeme yapılmadıgı memurlarca tarafıma bildirildi.Binamızda 10 daire vardır tamamı bize söylendiği gibi yalan beyanla satışı yapılmış durumda . Şu anda müteahhit'i ne reye şikayet edebiliriz. Mütaite yaptırımımız ne ola bilir.nasıl bir baskı uygulayalım ki iskanı hallede bilmeliyiz. Mütaitin borçlarından bizler sorumlu olur muyuz? Binamız 2 yaşındadır her türlü hizmeti almaktayız.

Recep Tütüncü

Cevap

Recep bey merhaba, Müteahhitlerin neden iskan almaya pek yanaşmadıklarının cevabı şu: iskan linkini tıklayarak daha detaylı bir şekilde görmüş olacaksınız.

Müteahhit eğer size yazılı yada bir şahit huzurunda iskan çıkaracağını vaad etmiş ise, o zaman mahkeme yoluyla iskan talebinde bulunursunuz. Eğer iskan almaya mani bir durum var ise; o taktirde tazminat talebinde bulunma hakkınız vardır.

Saygılar 

16804 kez okundu.
Aziz Kaçmaz

Aziz Kaçmaz
18.05.2013
2648 kişi okudu.

Uzmanına Sorun

Ad Soyad

Gsm

E-Posta

Sorunuz

Güvenlik Kodu

captcha

Not: Telefon ve E-Posta bilgileriniz yayınlanmayacaktır.
Kapat