Ana Sayfa Soru - Cevap İzaleyi Şuyu İle Arsamızı Alabilirler mi

Soru - Cevap

Emlak hakkında merak ettiklerinizi siz uzmanına sorun, o size cevaplasın

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V W Y Z

İzaleyi Şuyu İle Arsamızı Alabilirler mi

Soru


Merhaba Aziz bey size Adana dan yazıyorum adana nın en değerli yerinde 1 500 metre kare parselin içinde 80 metre lık 2 katlı evimiz var bir iş adamı arkadaki evleri satın aldı 800 metre kare kadar biz ön cephe olarak vermedik ve bize izaleyi şuur davası açtı 2 yıldır mahkeme devam ediyor tapumuz ortak parsel gözüküyormuş ve bu iş adamı bizimle anlaşmıyor kafasına koymuş ihale ile yok pahasına alacakmış bizde 3. kişilere satamıyoruz şerh koydurmuş bize bir akıl verirmisiniz saygılarımla

volkan yılmaz

Cevap

Volkan bey merhaba,
Anlattığınıza göre arsanız hisselidir. Maalesef hisseli mülklerde, ortaklardan biri isterse izaleyi şuyu (Ortaklığın Giderilmesi) davası açabilir ve açık artırmaya herkes katılabilir. Yani ortakların dışında 3.şahıslarda açık artırmaya katılabilirler.
Açık artırmada en yüksek fiyatı veren kim olursa olsun o kişi yeri satın alalbilir.

Sizin burada yapacağınz şey bu açık artırmayı tüm emlak firmalarına bildirmeniz ve ayrıca tanıdık, tanımadık kim varsa bu açık artırmayı bildirerek açık artırmaya kıtılımı sağlayın. Açık artırmaya ne kadar çık insan katılırsa, fiyatı okadar artar ve hiç olmazsa arsanız değerinden müşteri bulunur. Sizde değerinden satmış ve paranızı almış olacaksınız.

Aksi halde açık artırmaya katılım az olursa o izaleyi şuyu davası açan bu kurnaz ve fırsatçı herif gayrimenkulünüzü ölü fiyatına alacaktır. Sizde açık artırmaya katılın diyeceğim ama açık artırmaya katılmak demek yalnız kendi hissenizi deği hissenin dahil olduğu parselin tamamını almanız gerekir. Bunada imkanınız var mı bielemem ? Eğer böyle bir imkanınız yoksa, yapacağınız tek şey açık artırma koşullarını ve gününü öğrenin. Açık artırma tarihinden önce duyurabildiğiniz kadar çok kişiye bu açık artırmayı duyurup açık artırmaya katılımı çoğaltmak olmalı yapacağınız en iyi davranış ve çalışma bu olmalıdır. 

Saygılarımla

 

 

Aziz Kaçmaz
06.01.2015
3357 kişi okudu.

Uzmanına Sorun

Ad Soyad

Gsm

E-Posta

Sorunuz

Güvenlik Kodu

captcha

Not: Telefon ve E-Posta bilgileriniz yayınlanmayacaktır.
Kapat