Teknik Yapı Evora Park

Proje Bilgi
Bölgeİstanbul / Sancaktepe / Fatih Mah. İnşaat FirmasıTeknik Yapı A.Ş Proje Alanı0 m2 Metrekare Aralığı52 - 102 Daire Sayısı0 İşyeri Sayısı0 Proje Bitiş Tarihi00/0000 Oda Seçenekleri1+1, 2+1, 3+1
Proje Hakkında
Evora Park, İstanbul’un yeni gözde yerleşim merkezi olmaya aday Sancaktepe'de yükselmeye başlıyor. %70 yeşil oranında alana sahip Evora Park, Anadolu yakasının incisi Aydos Ormanları’nın yamacında, Fenrbahçe Can Bartu tesislerinin yanında kapılarını açıyor.

Bu projeyi 8088 kişi inceledi

Projeden İlanlar
Çevre Hakkında

İstanbul - Sancaktepe

İstanbul Anadolu yakasında yer alan Sancaktepe 2008 yılında Ümraniye'ye bağlı Sarıgazi ve Yenidoğan beldeleriyle, Kartal 'a bağlı Samandıra beldesi birleştirilerek Sancaktepe adıyla altında yeni bir ilçe oluşturulmuştur. Ancak ilçede yer alan bir çok Bizans eserlerine bakıldığında çok eski zamanlardan itibaren mesire alanı ve yazlık saraylara ev sahipliği yapmıştır.

Cumhuriyet döneminde ise 70'li yıllara kadar sakin bir dönem geçiren ilçe dönemin ekonomide tarımsal üretimden sanayi üretimine doğruyönelişin hızlanmasıyla hızlı bir göç almıştır. 1000'lik İmar planlarının onaylanmasından sonra ise inşaat firmalarının gözde bölgesi konumuna gelmiştir.

Sancaktepe mahalleleri: Abdurrahmangazi Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Emek Mahallesi, Eyüpsultan Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hilal Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kemaltürkler Mahallesi, Meclis Mahallesi, Merve Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Osmangazi Mahallesi, Paşaköy Mahallesi, Safa Mahallesi, Sarıgazi Mahallesi, Veyselkarani Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi ve Yunusemre Mahallesi'dir.