Kaçmaz Emlak Bayilik, Temsilcilik ve Franchising

Elif AYAS'TAN, Aldığım dersi hayatım boyunca unutamam !

Elif AYAS'TAN, Aldığım dersi hayatım boyunca unutamam !

8776 kişi okudu.
Hiçbir insana rastlamadım ki, ondan öğrenilecek bir şey olmasın! ( Alfred de Vigney )

Sabah saat 5.30 da sizi arasalar, biz arsalarınızı görmek istiyoruz. Şu an Biga otobüs terminalindeyiz, arabamızda yok, gelip bizi alır mısınız deseler, gider alır mısınız?

Sonucu merak ediyorsanız, aşağıdaki hikayeyi okumalısınız!
Elif hanım, Biga merkezde oturmaktadır, yani Denizatı sitesindeki ofisimizden 20 km ötede oturuyor; sabahları işe gelirken, Gümüşçay'da oturan yardımcısı Çiğdem hanımıda alarak sabah saat 9 da iş başı yaparlar. Ofisimiz iki katlı müstakil bahçeli bir binadır. Alt katı ofis, üst katı, ikamet gahımızdır.

Bir sabah saat 6 suları, ofisten gelen seslerle uyandım, galiba ofisi soyuyorlar diye panikledim ve hemen cep telefonumdan ofis kamerasına baktığımda, iki bayan, bir erkek ofisin içerisinde volta atıp duruyorlar ve ofisin içerisinde 3-4 adet de kaliteli cinsinden bavul görünüyor. Ama yine bir anlam veremediim, şaşkınlık içinde onları izlerken, mutfaktan Elif hanım çıktı ve ardından da yardımcısı Çiğdem hanım elinde kahve tepsisi ile ofiste volta atıp duranlara kahve ikram ettiler. Yine bir anlam veremedim; bu saatte bu insanlar müşteri olamaz. Müşteri olsalar bile bu kızlar bu saatte işe gelmez, diye yine bir anlam veremiyordum.

Elif hanımı, cepten aradım. ''Elif hanım hayırdır inşallah'' diye sordum. Elif hanım, rutin bir işmiş gibi müşterilerimiz var, Aziz bey diye cevap vermez mi? ''Elif hanım sabahın bu saatinde neyin müşterisi' diye çıkıştım!. Elif hanım, Aziz bey bu müşteriler 2 hafta önce aramışlardı. Tatil dönüşü size uğrayıp satılık arsalarınızı görmek istiyoruz, demişlerdi. Akşam aradılar, arabamız yok, bizi sabah saat 5.30 da Biga terminalinden alabilir misiniz, dediler. Bende saat 5.30 da müşterileri terminalde aldım, Çiğdemide aradım oda kalktı ve birlikte ofise geldik demez mi? 

''Bak kızım dedim, bunlar dolandırıcıdır, dikkat et para kaptırmayasın, ben 30 yıllık meslek hayatımda böyle bu saate bavullarla arsa almaya gelen bir müşteri görmedim. Bunlar kesin seni dolandırcaklar, dikkat et dedim. Elif hanım tamam dikkat ederim dedi ve zaman zaman kameradan ofisi izliyorum, bakıyorum, Elif hanım, bilgisayarda ki, görüntüyü büyük elsidi televizyonun ekranına yansıtmış, hararetli hararetli sunum yapıyor. ''Elif hanımın bu saflığına, bu tecrübesizliğine ve bu toyluğuna hem acıyorum, hemde kıs kıs gülüyor ve filmin sonunu merakla bekliyorum :) 

İlerleyen saatlerde baktım Elif hanım ve yardımcısı Çiğdem hanımla birlikte bahçeye mükellef bir kahvaltı masası donattılar; benide kahvaltıya çağırdılar. ''Göreceksiniz Onlar, dolandırıcıdır, onlarla kahvaltı masasına oturamam dedim ve kahvaltıya gitmedim, ama Elif hanım ve Çiğdem hanım müşterilerle birlikte kahvaltıya oturdular. Elif hanım ile Çiğdem hanım, gözümde kurbanlık koyun gibiydiler. Ama uyardığım için mağduriyetleri en çok yaptıkları hizmetle sınırlı kalacağı için, vijdanen rahattım ve senaryonun sonunu merakla izlemeye devam ediyor ve gülüyordum. 

Kahvaltıdan sonra Elif hanım bu şahısları arabasına aldı, arsaları gezdirmeye gittiler. Bende o sıra ofise indim. Elif hanım, dönüşte beni bu şahıslarla tanıştırdı. Şahıslar biz biraz etrafı gezelim deyip ofisten çıkıp gittiler, bavulları ofiste kaldı. Elif hanımla, Biga'ya Notere giderken, Çiğdem hanıma bu dolandırıcı müşterileri, çağır ya bavullarını yanlarına alsınlar, yada Biga'ya gitmek istiyorlarsa götür Biga'ya bırak dedim. Çiğdem hanım şahısları arıyor, geliyorlar, Çiğdem hanım şahısları Biga'ya bırakıp ofise dönüyor. 

O sıra bizimde Biga'da işimiz bitmiş, ofise döneceğimiz sırada o şahıslar, Elif hanımı aradılar ya bizi tekrar gelip alabilir misiniz? Sizin şu arsalarınızı tekrar görmek istiyoruz, demezler mi? Elif hanım, Aziz bey gidip alalım mı, diye sordu. Hayır ben bu kişileri arabama alamam çok istiyorsan taksi tut götür dedim. Elif hanım hemen bir taksi çevirdi ve birde pazarlık yaptı, 80.00 TL liraya anlaştığı taksi ile müşterileri alıp ofise götürdü. Ofisten tekrar kendi arabasıyla bu şahısları öğlene kadar arsaları gezdirip durdu.

Bende zaman zaman arıyorum, yeter artık yeter onların, arsa falan alacağı yok. Bir punduna getirip senden para sızdırmaya çalışacaklar deyip duruyordum ki, Elif hanım, müşterileriyle ofise döndü çaylar kahveler ve ikramların sonunda Elif hanımı, acaba nasıl bir süprizi bekliyor diye merakla beklerken baktım Elif hanım, 2 adet arsa için kapora sözleşmesi yapıyor, bir taraftanda çaktırmadan bana bakıyor, hani bunlar dolandırıcıydı der gibi hınzır hınzır gülüyordu! 

Ben o an vurgun yemişe dönmüştüm, içimden keşke bu insanlar arsa almasalarda, ben haklı çıksam diyordum. Bunca iddiam, bunca öngörüm ve bunca tecrübelerim yerle yeksan olmuştu! Ben şimdi bu kızların karşısına nasıl çıkarım, ne derim, diye mideme kıramplar girmişti.!

Öğrenmenin yaşı yokmuş ve birşey daha öğrendim ki, her müşteriyi ciddiye almak ve her müşteriyi aynı kefeye koymamak ve çok katı önyargılı olmamakmış!... 

Albert Einstein diyor ki :
''İnsanların Önyargılarını Kırmak, Atomu Parçalamaktan Daha Zordur''! 

Elif hanım, önyargılarımı, kırmakla kalmadı, önyargılarımı, paramparça ederek bana hayatımda unutamayacağım büyük bir ders vermişti!... 
.................................................................................
Bu emlak otomasyon sistemini tam anlamıyla kullanan bir emlak ofisi ile kimse rekabet edemez! Bu sistem sayesinde işlerimizi hızlı ve etkili bir şekilde hallederek yalnızca zamandan kazanmış olmayacağız, aynı zamanda müşterilere de hem hızlı hem faydalı hizmet vererek diğer firmalara nazaran daha yüksek bir müşteri memnuniyeti ile daha çok insana ulaşacağız: dolayısıyla da daha çok kazanacağız. 

1-Not : Emlak bayiliği almak için, bir servet ödemenize gerek yok ! 

2-Çünkü alacağınız emlak bayiliği, Kaçmaz Emlak bayiliğinden daha üstün değildir !

3-Kaçmaz Emlak'ın, temsilcilerine sunmuş olduğu 
Online ve Mobil Emlak Otomasyon Sistemi, Türkiye'de hiç bir emlak firmasında yoktur ! 

4-Bayilerimize, Ücretsiz SMS desteği ve Ayrıca Çağrı Merkezimiz, ALICI ve SATICI müşterileri, bayilerimize yönlendiriyor ve kazandırıyor !

EMLAK BAYİLİK FİYATI : 
Yıllık bayilik ücretimiz sadece: 6.000 TL Kredi Kartına 6 Taksit Ödeme İmkanı Tanıyoruz. 

Dikkat ! Satışlarınızdan ayrıca pay almıyoruz!...  


Remziye Ocak : 0546 544 64 17
Aziz Kaçmaz    : 0532 212 13 91
Merkez Ofis     : 0216 475 86 00

Adres: Uğurmumcu Mah. Şeyh Şamil Cad. Kadıköy Aydınlar C-blok No: 26/3 Kartal / İst.

Emlak Bayiliği Başvuru Formu

Adınız
Adınızı yazınız.
Soyadınız
Soyadınızı yazınız.
Cep Telefonunuz
Cep telefonunuzu yazınız.
E-Posta Adresiniz
Geçerli bir E-Posta adresi giriniz.
Özgeçmiş
0/255
Bayilik Açmak İstediğiniz Yer
İl
İl seçiniz.
İlçe
İlçe seçiniz.
Mahalle
Mahalle seçiniz.
SMS / E-Posta Bildirimi
Kodu giriniz.