Edremit Belediyesi Web Sitesinde Parsel Sorgulama !

20 Mayıs 2017 Cumartesi Yazan: Aziz Kaçmaz 4825 kişi okudu.
Bir müşterimizin, Altınoluk’ta ki arsasının imar durumunu öğrenmek için Edremit belediyesinin, Web sitesine girdim. Ancak arsanın imar durumunu gösteren herhangi bir sayfa bulamadım.

Edremit belediye başkanı Sn. Kamil SAKA’YA, hitaben bir e-posta yazıp gönderdim. Havası, Antik Tarihi, Turistik termal tesisleri, otelleri, pansiyonları, piknik yerleri, denizi, ulu çamlardan ormanları, zeytinlikleri, dağları, yamaçları, ovaları, dereleri ile renga renk yem yeşil neresinden bakarsanız insanı büyüleyen ve Egenin en çok talep gören ve gelişen bu koca körfez belediyesinin web sitesinde, arsa imar durumunu gösteren bir sayfanın bulunmaması ve böyle bir hizmetin verilmemesi büyük bir eksiklik olduğunu ifade etmeye çalıştım

Çünkü arsa talebinin yoğun yaşandığı bu bölgede, gerek alıcılar, gerek satıcılar, gerekse emlakçılar. bir arsanın imar durumunu öğrenebilmek için belediyeye kadar gitmesi gerekiyor. İşler böyle yürüyünce bu hem belediye memurunu boş yere meşgul etmiş oluyor. Hem emlakçı, hem satıcı, hem de alıcı işinden oluyor; buda muazzam bir iş kaybı ve milli bir israftır !!!  

Alıcı ve Satıcı başka bir şehirde yaşıyorsa, Örneğin: Erzincan’da yaşıyorsa arsasının imarını öğrenebilmek için kalkıp Edremit’e gelmesi gerekiyor! Varın eziyetini, külfetini ve zaman israfını siz hesap edin. Oysa günümüz yazılım teknolojisi ile bu işler daha çağdaş ve daha kolay hale getirilebilir. Koca bir körfeze hükmeden bir ilçe belediyesi düşünün ki, Anadolu’nun bir  çok ilinden çok daha büyük bir ilçe olmasına rağmen, böyle bir hizmet vermemesinin makul bir izahı olamaz !
Böyle bir hizmetin büyük bir eksiklik olduğunu ifade etmeye çalışmıştım.  

 
Sayın başkan, anında cevap vermiş, açıkçası pek beklemiyordum.
Sayın başkana teşekkür ediyorum.

…………………BAŞKANIN CEVABI :
Edremit belediye başkanı Sn.Kamil SAKA
Aziz Bey merhaba; Web sitemiz üzerinden göndermiş olduğunuz maile konu talebiniz ile ilgili gerekli çalışmalar yapılmakta olup çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte söz konusu hizmet web sitemiz üzerinden verilecektir. Anlayışınıza teşekkür eder, iyi günler dilerim. 

Kamil SAK

Edremit Belediyesi Web Sitesinde Parsel Sorgulama !