Ana Sayfa Uzman Gözüyle Kimler Emlakçı Olabilir

Uzman Gözüyle

Uzmanların çeşitli konulardaki yazılarına bu bölümden erişebilirsiniz.

Tüm Makaleler
A B C Ç D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

Kimler Emlakçı Olabilir


Aziz Kaçmaz
16.05.2013
2349 kişi okudu.

Az konuşup çok dinleyen, karşısındakinin sözünü kesmeden onu sonuna kadar saygıyla ve can kulağıyla dinleyip, ondan bir şeyler kapan ve bir şeyler öğrenmeye çalışan herkes emlakçılık yapabilir.

              Az konuşup çok dinleyen, karşısındakinin sözünü kesmeden onu sonuna kadar saygıyla ve can kulağıyla dinleyip, ondan
               bir şeyler kapan ve bir şeyler öğrenmeye çalışan herkes emlakçılık yapabilir.
              
‘’Hiçbir insan yok ki ondan öğrenilecek birşey olmasın’’

Karşısındakinin  dinini, dilini, ırkını, siyasi görüşünü ve düşüncesini küçümsemeden onun sahip olduğu bu değerlerin en azından kendisinin ki kadar kutsal ve önemli olduğuna inanan ve ona saygı gösteren herkes emlakçılık yapabilir.

Müşterisini yolunacak bir kaz gözüyle değil, kendisini onun yerine koyan ve müşterisinin parasının kolay kazanılmadığını ve bu parasının tam karşılığını almasının müşterisinin en doğal hakkı olduğuna inanan ve bu müşterisine yapacağı alış verişte müşterisine kazandırmak için gayret sarf eden herkes emlakçı olabilir.

Müşterisini, tıpkı evine gelmiş çok sevdiği bir dostunu nasıl karşılıyor, nasıl ağırlıyor, nasıl uğurluyorsa, müşterisine de aynısını yapabilen herkes emlakçılık yapabilir.

 Müşterisine daima samimi ve dürüst davranan, müşterisini kandırmaya çalışmayan, güler yüzlü, bakımlı, kendine saygısı olan attığı her adımda daima aklını kullanan ve şahsiyet sahibi olan herkes emlakçılık yapabilir.   

Sabah erken kalkan ve ofisini herkesten erken açan, akşam da ofisini herkesten geç kapatan ve kılığına kıyafetine özen kösteren temiz ve çalışkan ama çok çalışkan olan herkes emlakçılık yapabilir.

Unutulmamalıdır ki ticaret tamamen aklını kullanma sanatıdır….

1850 kişi okudu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yazın

Ad Soyad

Gsm

E-Posta

Yorumunuz

Güvenlik Kodu

captcha

IP Numaranız: 23.20.86.177
Not: Telefon ve E-Posta bilgileriniz yayınlanmayacaktır.
Kapat