Ana Sayfa Uzman Gözüyle Kimler emlakçı olamaz ?

Uzman Gözüyle

Uzmanların çeşitli konulardaki yazılarına bu bölümden erişebilirsiniz.

Tüm Makaleler
A B C Ç D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

Kimler emlakçı olamaz ?


Aziz Kaçmaz
16.05.2013
1070 kişi okudu.

Karşısındakini dinlemeye tahammülü olmayan ve hep kendi konuşan, karşısındakinin her defasında sözünü kesen ve sürekli konuşan, çenesi düşük kişiler emlakçı olamazlar.

Karşısındakini dinlemeye tahammülü olmayan ve hep kendi konuşan, karşısındakinin her defasında sözünü kesen ve sürekli konuşan, çenesi düşük kişiler emlakçı olamazlar.

Durmadan, düşünmeden söz söyleyen ve ona buna söz yetiştirmeye çalışan laf ola torba dola misali hep konuşan densiz ve kaba kişiler emlakçı olamazlar. 

Ön yargılı, sabit düşünceli, tek doğru kendi doğrusu olduğuna inanan cahil ancak cahil olduğunu dahi farkında olmayan kişiler emlakçı olamazlar.

Müşterisine iyi hizmet edemeyen ve güler yüz gösteremeyen, müşteri bir şey almadığı zaman da hal ve harekeleriyle hoşnutsuzluğunu müşteriye hissettiren surat asan suratsız kişiler emlakçı olamazlar.

Müşteri kendisinden dün aldığı bir mülkü bu gün satmaya getirdiğinde, ona satarken zarar ettiriyorsa, müşteriye dün satarken müşterinin bu yeri yarın satılığa çıkarabileceğini hesaba katmayan ve müşteriye zarar ettiren kişi emlakçı olamaz.  Eğer emlakçıysa emlakçılığı uzun sürmeyecektir.!

Alıcısını ve satıcısını yanıltan, kısa günün karı peşinde koşan, sır tutmasını bilmeyen, laf taşıyan ve dedi kodu yapan, kişi emlakçı olamaz. Eğer emlakçıysa o vakit emlakçılığı uzun ömürlü olamaz.!

Sabahları ofislerini geç açan, akşamları ofislerini erken kapatan. Pis, tembel kişiliksiz kişiler emlakçı olamazlar.

Emlakçılık tamamen aklını kullanma sanatıdır.

1837 kez okundu

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yazın

Ad Soyad

Gsm

E-Posta

Yorumunuz

Güvenlik Kodu

captcha

IP Numaranız: 54.159.30.26
Not: Telefon ve E-Posta bilgileriniz yayınlanmayacaktır.
Kapat