Emlakçıya Kapora Verilir mi ?

Emlakçıya Kapora Verilir mi ?
30.11.2007 Yazan: Aziz Kaçmaz Aziz Kaçmaz 7893 kişi okudu
Emlakçı ciddi iş adamı demektir, Bilmeyenlere duyurulur, en ciddi iş emlak işidir, pantolon,

  Marmara Emlak Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Sayın Adnan YEŞİLTAŞ

EMLAKÇIYA KAPORA VERİN, CİDDİYETİNİZ BELLİ OLSUN!

Emlakçı ciddi iş adamı demektir, Bilmeyenlere duyurulur, en ciddi iş emlak işidir, pantolon, gömlek, çorap değil ki dolaşıpta gelesin, çorap satılmışsa seriden diğerini alasın.

Emlakçı ciddi olana hizmet vermeli, yani kaparo verene. Müşteri daireyi gezerken, ofisi arayan diger müşteri gerçekten gelip daireyi alabilir. Neden emlakçı zor durumda kalsın, beğendiysen kaporayı vereceksin. Emlakçı senin hamalın mıdır? Yalnız sen mi alabilirsin, para yalnız sende mi var?

Dolaş gez gel..

Nerede bu yoğurdun bolluğu, tekrar ediyorum emlak işini ve emlakçıyı ciddiye almalısınız . Aksi halde emlakçı sizi ciddiye almayacaktır. Emlakçının kapısında kara kara yananı çok gördüm.

Satıldı mı, gerçekten nasıl olur?

Olur bal gibi olur, sizinle parkta köpeğimizi gezdirirken karşılaşmadık. Bu bizim işimiz. Sayın beyefendi, sayın hanımefendi, bakın emlakçıyı ciddiye almazsanız, emlakçı da sizi ciddiye almaz. Zararı siz Görürsünüz, Bizden söylemesi.

Akıllı insanın doktoru avukatı olur, şimdi ona daha önemli bir meslek ekleyin emlak danışmanı, olmalı diyoruz eğer çağdaş medeni ve de şehirde yaşamayı düşünüyorsanız, yaşam kalitenizi arttırmayı düşünüyorsanız bulunduğunuz semtin en iyi emlak danışmanını mutlaka tanımalı hatta onunla dost olmalısınız.

EMLAKÇIYA YERİ BEĞENDİYSENİZ KAPORA VERİN VE SÖZLEŞME YAPIN

Emlakçıya kapora vermeyin diyenler ya emlakçılık yapmıyordur yada emlakçılığın önemini bilmiyordur. Benim cefakar ve vefakar emlak müşavirlerim, sizlerin ne kadar zor bir dönemden geçtiğinizi biliyorum. Bunlar çok ağır ithamlardır, üzülmeyin, üstünüze almayın bu laflar kendini bilenlere sadece komik gelir. Kendini bilmeyenler zaten emlakçı olamazlar.

Tekrar tekrar söylüyorum, emlakçılık dünyanın en güven duyulması gereken en saygın mesleğidir.

Bunu herkes ve her kesim kafasına koysun, emlakçıya laf edenler diğer mesleklerdede işini yalan yanlış yapanların olduğunu da biliyorlardır sanırım. Her akli dengesi yerinde olan münferit hadiseleri genelleyemez. Bizler kaporayı alıp kaçacak kadar zavallı olsa idik yirmi yıl, otuz yıl, on yıl, beş yıl ofislerimizi beklemezdik. Adresi, adı soyadı belli, işi belli olanlar olarak yerlerimizde duramazdık. Yerlerinde duramayanların safsatası bunlar. İşinde başarılı olamayanların sorunlarını tedavi edemeyiz . Bizler emlakçılığımız ve mazimizle gurur duyuyoruz.

Saygılarımı sunarken daha da sert ifadelerimi,terbiyem izin vermediği için şimdilik bu kadarını yazdım, işi emlaçılık olanları yürekten kutluyorum saygılar sunuyorum.

Marmara Emlak Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Etiketler:
Makaleye Yapılan Yorumlar