Emlakçıyla Çalışmanın, Faydaları Nelerdi ?

Emlakçıyla Çalışmanın, Faydaları Nelerdi ?
11.10.2017 Yazan: Aziz Kaçmaz Aziz Kaçmaz 10746 kişi okudu
-Gereksiz telefon trafiğiyle uğraşmazsınız. Siz işinizle uğraşırken, emlakçı sizin yerinize görüşmeler yapar. Siz zamanınızı sevdiklerinize ayırırsınız.

BİR EMLAKÇIYLA ÇALIŞMANIN FAYDALARI:

-Emlakçı bölgedeki fiyatları iyi bilir. Mülkünüzün doğru fiyatlandırılması için sizi yönlendirir. Böylece ne düşük bir fiyatla satıp zarar edersiniz, ne de yüksek bir fiyatla satış yapmaya çalışarak uzun süre beklemek zorunda kalırsınız.

-Emlakçı, alıcının en uygun koşullarda krediyi en kısa zamanda temin etmesini sağlar. Böylece işlemler kısa zamanda sonlanır.
 

-Emlakçı bölgeyi iyi tanır ve alıcıya daha kolay anlatır. Böylece mülkünüzün değeri, alıcının gözünde artar.

-Emlakçının ofisine her gün alıcılar gelir. Emlakçı gelen müşterilerden sadece sizin için uygun olanları size yönlendirir.

-Emlakçılar, emlak sitelerinde kurumsal üyedir. Bu nedenle emlakçıların ilanları arama motorlarında en önce görüntülenir. Böylece mülkünüz daha fazla alıcı tarafından görüntülenir. Siz de bu sitelere para vermekten ve ilan yenilemekten kurtulmuş olursunuz.
 

-Emlakçıların ilanları, en az 10 diğer emlakçı ile paylaşıma açıktır. Bir başka emlakçının sizin mülkünüze uygun müşterisi varsa, müşterisini sizin emlakçınıza yönlendirir. Onlar komisyon paylaşımıyla çalıştığı için bir biriyle rahatlıkla bağlantı kurarak mülkünüzün satışını kolaylaştırır.
 

-Emlakçıların afişleri güzel dizayn edilmiş ve dikkat çekicidir. Sizin cama yazdığınız bir kartondan çok daha fazla dikkat çeker.

-Deneyimlerimize göre, satışların %60-70 i binadaki afişi görüp gelen müşterilere yapılmaktadır. Her alıcının internet kullanmadığını ve kullansa bile sizin ilanınıza ulaşması ihtimalinin oldukça düşük olduğunu hatırdan çıkarmamalıyız. Bu nedenle satılık mülkünüzün üzerine emlakçı afişi asılması, satışı büyük oranda hızlandırmaktadır. Mülkünüzün üzerinde bir emlakçının afişinin olması, buraya sadece o emlakçının müşteri getirmesi anlamını taşımaz. Unutmayalım ki, emlakçılar portföylerini bir biriyle paylaşarak bölüşüm yapabilirler.
 

-Üzerinde sizin ilanınız ve telefon numaranız olan bir mülke, emlakçılar müşteri getirmek istemezler. Çünkü müşterinin emlakçıdan ayrıldıktan sonra sizinle irtibat kurması olasıdır. Bu da satışınızı geciktirir.
 

-Emlakçı, müşterisini ofisinde ağırlar, ikramda bulunur. Bu süre zarfında müşteri ile daha detaylı görüşme imkanı bulunur.

-Emlakçı ilgili yasaları iyi bilir. Satıştan sonra size veya alıcıya bir ceza gelmemesi için sizi yönlendirir.
 

-Satış sırasındaki tüm bürokratik işlemleri emlakçı yapar. Siz sadece imza atar ve paranızı güvenli bir şekilde teslim alırsınız. Para teslimi konusunda dolandırılmanız mümkündür. Emlakçı deneyimleri ile buna engel olur.

EMLAKÇI İLE ÇALIŞMAKTAN KAÇINMAYINIZ. EMLAKÇI YILLARIN VERDİĞİ BİLGİ BİRİKİMİYLE SİZİN EN YAKIN DOSTUNUZ VE ÇÖZÜM ORTAĞINIZDIR. SİZE SADECE EN GÜVENİLİR VE İŞİNİN EHLİ EMLAKÇIYI BULMAK KALIYOR.

Makaleye Yapılan Yorumlar