Günlük Parsel Sorgulama Limiti Nedir ?

Günlük Parsel Sorgulama Limiti Nedir ?
07.10.2021 Yazan: Aziz Kaçmaz Aziz Kaçmaz 34902 kişi okudu
Tapu Kadastro Genel Müdürlüğüne, Teşekkür Ederiz. Bir Parsel Sorgulama Yazılımını Uygulamaya Açmış, Ama Amatör Bir Ruh ile Açmış!

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğüne parsel sorgulama yazılımı için teşekkür ederiz.

Ancak bir kaç sorgulamadan sonra karşımıza ''GÜNLÜK SORGU LİMİTİ AŞILDI'' diye bir uyarı çıkıyor ve o gün hiç bir sorgulama, hiç bir iş yapamıyor ve çalışamıyoruz!

Tamda şu yazıyı yazdığım sırada bir müşteri aradı. Biga Çeşmealında, bir arsam var, parsel numarasını versem kaça satabiliriz, diye sordu. Ama parsel sorgulama limitim dolduğu için üzülerek müşteriye yardımcı olamadım!

Oysa biz emlakçılar amatör değiliz, profesyoneliz. Yani geçimimizi emlakçılık yaparak sağlıyoruz. Bizler emlakçı olarak kendi çapımızda ciddi yatırımlar ve ciddi reklam harcamaları yapıyor ve personel çalıştırıyor, istihdam sağlıyoruz ve ciddi reklam harcamalarımız ile bir gayrimenkulün kısa sürede satışını ve kiralanmasını sağlarken, hem alıcının, hem satıcının ve hem de kiracısının işini görmüş ve dolaylı olarak ekonomiye çok önemli ve ciddi katkıda bulunuyoruz.

Tüm bilgi birikimimizi ve marifetimizi ortaya koyarak bir gayrimenkulün en kısa sürede satışını sağlarken, maliyenin de kasasına kısa sürede tapu harcının girmesine yardımcı oluyoruz.

Ayrıca tapu dairelerinin kasalarına da tez zamanda döner sermaye girişine vesile oluyoruz.

SONUÇ OLARAK: Tapu Kadastrodan, sadaka istemiyoruz, gerekiyorsa ücret, mukabilinde parsel sorgulamaya konan sınırlamanın emlakçılar için kaldırılmasını istiyoruz.

Birde birde, tapu dairelerinde emlakçılar müşterileriyle parasal alışverişlerini rahatlıkla yapabilecekleri bir EMLAKÇILAR ODASI tahsis etmesini bekliyoruz.
Saygılarımızla

Makaleye Yapılan Yorumlar