Markalı Emlak Ofisi Nasıl Açılır

Markalı Emlak Ofisi Nasıl Açılır
04.05.2009 Yazan: Aziz Kaçmaz Aziz Kaçmaz 10099 kişi okudu
Emlak zincirleri küresel kriz sonrası "franchise" vererek büyümek isterken; kendi işinin patronu olmak isteyen girişimci adayları içinde "kurumsal emlakçılık" ciddi bir alternatif olarak öne çıktı.

Emlak zincirleri küresel kriz sonrası "franchise" vererek büyümek isterken; kendi işinin patronu olmak isteyen girişimci adayları içinde "kurumsal emlakçılık" ciddi bir alternatif oalrak öne çıkıyor. Emlak zincirlerinin yöneticileri, "Son dönemlerde, özellikle beyaz yakalı olarak tabir edilen eğitimli işgücü ve şirketlerde üst düzey yöneticilik deneyimi olanlar kendi işlerini kurmaya yöneldi" şeklinde değerlendirmede bulunuyorlar.

 "Hedefimiz 1500 ofise ulaşmak"

           İstanbul Yakacık merkezli yaklaşık 20 yıllık emlakçı olan AZİZ KAÇMAZ´ ın kurduğu KAÇMAZ EMLAK ise 1.5 yılda 47 ofis sayısı ile ilginç bir büyüme hikayesine sahip... Aynı zamanda Genel Müdür olan Aziz Kaçmaz ´kriz döneminde, kendi işini kurmak isteyenler emlak zincirlerini tercih ediyor. İşini kaybetmiş, mevcut işini yürütemeyen ve bir arayış içinde olanlar az sermaye ile yapılan bir iş oduğu için emlakçılığı tercih ediyor´ diyor. Aziz Kaçmaz "biz giriş ücreti almıyoruz. Aylık 50 lira aidat alıyoruz.şu an 402 müracaat degerlendirme aşamasında 1.5 yılda 47 temsilcilik aldık. Gayemiz kısa süredeTürkiyenin degil, dünyanın sayılı emlk zinciri olmaktır. Bu hedef ugruna giriş aidatı bile almıyoruz. 1 - 1.5 sene içinde 40 - 50 temsilci almak büyük iş. Hedefimiz 1500 ofise ulaşmak" şeklinde açıklamada bulunuyor...                                                                                                   ( Not: Röportaj yapıldığı 2009 mayıs'ta 47 temsilcimiz vardı, bu gün 56 temsilcimiz var, yani her geçen gün büyüyoruz.) 

 Hürriyet Emlak Dergisi  21.sayı  Mayıs 2009

Makaleye Yapılan Yorumlar