Müşteri Memnuniyeti Nasıl Sağlanır ?

Müşteri Memnuniyeti Nasıl Sağlanır ?
18.05.2013 Yazan: Aziz Kaçmaz Aziz Kaçmaz 6643 kişi okudu
1989 yılında Ümraniye'de Emlak müşavirliği işine girdiğimizde, Andımız müşteri memnuniyeti olmuştu Bizden emlak alan bir müşteri, tekrar emlak işi olduğunda bizi aramıyorsa, biz bu işi bırakmalıyız demiştik. Müşteri memnuniyeti olmazsa olmaz andımız oldu

Aslında müşteriyi memnun etmek çok da zor bir iş değil. Yeter ki onu yanıltmayın, yeter ki onun hak ve hukukuna sahip çıkın. Ona karşı daima saygılı olun. Kendinizi onun yerine koyun, öyle davranın. Aslında fazla bir şey yapmanız gerekmiyor. Dürüst olun, saygılı olun, güleryüzlü iyi bir insan olun yeter. Göreceksiniz sizinle alış veriş yapan o velinimet dediğimiz müşteriler bundan böyle sizi asla terk etmezler. Dostluğunu kazandığınız bu velinimet müşterilerin sadakati sayesinde sizde alıp yürüyeceksiniz... 

Müşteri sözde değil, özde velinimet olduğuna inanmış ve kabul etmiş olmalısınız; öyle yapmacık değil. Müşteri yapmacık hareketlerinizi çok iyi sezer ve buda aksi tepkiye dönüşebilir. Unutmayın müşteri çok iyi bir psikologdur. Onu kandırmaya kalkan kendini kandırır. Müşteriye karşı daima samimi ve dürüst olmalısınız. Yüzünüz daima gülsün. Hertürlü hal ve hareketinizle samimi ve doğal olun. Müşteriyi alıcı gözüyle değil, evinize gelmiş çok sevdiğiniz bir dostunuzu, nasıl karşılıyor, nasıl ağırlıyor ve nasıl uğurluyorsanız aynen öyle yapın. Göreceksiniz o muşteri sizi bir daha asla terk etmez. Biz müşterimize bugüne dek hep böyle yaklaştık ve müşterimiz ile daima seviyeli ve saygılı birer dost olmuşuzdur.

Bizimle bir kez alış veriş yapmış müşterimiz, başka bir ile taşınmış olsa bile bulunduğu ilde büromuz olmadığı halde yinede bizleri arayıp bir danışmanı gibi bulunduğu ildeki bir emlak alış verişi hakkında bizim bilgimize ve yardımımıza başvurması bize duyduğu güvendendir.

Güvenlerine mazhar olduğumuz bu kadirşinas müşterilerimize daha faydalı olmak ve hizmetimizi temsilcilerimiz aracılığıyla daha yaygın hale getirmek üzere Türkiye genelinde bir yapılaşmaya karar verdik

Çağımız teknoloji ve bilgi çağıdır, dolayısıyla günümüzün müşterisi çok bilgili ve bilinçlidir. Alış verişlerinde, sektöründe uzmanlaşmış, kendini kanıtlamış ve marka olmuş kurumsal firmalarla alış veriş yapmayı tercih eder ve bu firmaların kendisini yanıltmayacağına, üzmeyeceğine inanır, bu yüzdende mümkün olduğunca sektöründe marka olmuş firmaları tercih eder.

Kaçmaz Emlak, emlak sektöründe 25 yıllık tecrübesi ile önemli bir bilgi birikimi ve emlak kültürüne sahiptir. Hatta tevazuyu bir yana bırakıp gerçeği vurgulamak gerekirse, Kaçmaz Emlak emlak sektöründe bir çok alanda dün öncüydü, bugünde öncüdür. Örneğin: Türkiyede ilk emlak web sitesini Kaçmaz Emlak açmıştır. www.kacmazemlak.com.tr Türkiye'nin ilk emlak web sitesidir.

Kaçmaz Emlak, yine bugün de emlak sektöründe öncüdür, Örneğin: Online otomasyonu Türkiye'de, bankacılar, holdingler, sigorta şirketleri ve büyük şirketler kullanır. Emlak sektöründe ise online emlak otomasyon sistemini yalnız Kaçmaz Emlak ve temsilcilikleri kullanır.

Bu nedenle Kaçmaz Emlak 33 ilde, 78 temsilcisi ile emlak sektöründe müşterilerine daima çağdaş bir hizmet sunmaktadır ve bu nedenlerdendir ki müşterimiz bizi bu hizmetlerimizden dolayı daima tercih etmektedir. 
Kaçmaz Emlak 

 

1549 kez okundu.
Aziz Kaçmaz
Makaleye Yapılan Yorumlar