Müşteri Sözde Değil, Özde Velinimettir...

Müşteri Sözde Değil, Özde Velinimettir...
01.02.2010 Yazan: Aziz Kaçmaz Aziz Kaçmaz 3931 kişi okudu
Müşteriye karşı samimi ve dürüstseniz, Müşteri sizi asla terke etmez, Müşteri sizden daha sadıktır.

1989 yılında İstanbul Ümraniye'de başladığımız Emlak Komisyonculuğu işine bizimle alış veriş yapmış bir müşteri, ikinci bir emlak işi olduğunda tekrar bize dönmesini nasıl sağlayabiliriz, diye düşünmüş ve aşağıdaki stratejileri saptamışızdır.

Aslında müşteriyi memnun etmek çok da zor değil, yeter ki onu yanıltma, yeter ki onun hak ve hukukuna sahip çık ve saygılı ol ve daima kendini onun yerine koy öyle davran...

Yeter ki her daim yüzün gülsün, her türlü hal ve hareketinle samimi ve doğal ol. Müşteriyi bir alıcı gözüyle değil, evine gelmiş çok sevdiğin bir dostunu, nasıl karşılıyor ve nasıl uğurluyorsan aynen öyle yap. Göreceksin o muşteri seni bir daha terk etmez. Biz müşterimize bugüne dek hep böyle yaklaştık ve müşterimiz ile daima seviyeli ve saygılı birer dost olmuşuzdur.

 Bizimle bir kez alış veriş yapmış müşterimiz, başka bir ile taşınmış olsa bile bulunduğu ilde büromuz olmadığı halde yinede bizleri arayıp bir danışmanı gibi bulunduğu ildeki bir emlak alış verişi hakkında bizim bilgimize ve yardımımıza başvurması bize duyduğu güvendendir.

 Güvenlerine mazhar olduğumuz bu kadirşinas müşterilerimize daha faydalı olmak ve hizmetimizi temsilcilerimiz aracılığıyla daha yaygın hale getirmek üzere Türkiye genelinde bir yapılaşmaya karar verdik

 Çağımız teknoloji ve bilgi çağıdır, dolayısıyla günümüzün müşterisi çok bilgili ve bilinçlidir. Alış verişlerinde, sektöründe uzmanlaşmış, kendini kanıtlamış ve marka olmuş kurumsal  firmalarla alış veriş yapmayı tercih eder ve bu firmaların kendisini yanıltmayacağına, üzmeyeceğine inanır, bu yüzdende mümkün olduğunca sektöründe marka olmuş firmaları tercih eder.

 Kaçmaz Emlak, emlak sektöründe 21 yıllık tecrübesi ile önemli bir bilgi birikimi ve emlak kültürüne sahiptir. Hatta tevazuyu    bir yana bırakıp gerçeği vurgulamak gerekirse, Kaçmaz Emlak emlak sektöründe bir çok alanda dün öncüydü, bugünde öncüdür. Örneğin: Türkiyede ilk emlak web sitesini Kaçmaz Emlak açmıştır. www.kacmazemlak.com.tr Türkiye'nin ilk emlak web sitesidir.

 Kaçmaz Emlak, yine bugün de emlak sektöründe öncüdür, Örneğin: Online otomasyonu Türkiye'de, bankacılar, holdingler, sigorta şirketleri ve büyük şirketler kullanır. Emlak sektöründe ise online emlak otomasyon sistemini yalnız Kaçmaz Emlak ve temsilcilikleri kullanır.

 Bu nedenle Kaçmaz Emlak 33 ilde, 78 temsilcisi ile emlak sektöründe müşterilerine daima çağdaş bir hizmet sunmaktadır ve  bu nedenlerdendir ki müşterimiz bizi bu hizmetlerimizden dolayı daima tercih etmektedir.

Kaçmaz Emlak

Aziz Kaçmaz

kacmaz@kacmazemlak.com

 

 

Makaleye Yapılan Yorumlar