Satılık Hisseli Arsa

Satılık Hisseli Arsa
03.10.2012 Yazan: Aziz Kaçmaz Aziz Kaçmaz 4633 kişi okudu
Satılık Hisseli Arsa Satılık hisseli arsa satışları engellenmemekle birlikte, 1988 tarihinden itibaren, özle parselasyon yapılmasına, resmen izin verilmiyor. Ancak bir takım uyanıklar, halkın saflığından, bilgisizliğinden yaralanarak yasaların da boş
Satılık hisseli arsa satışları engellenmemekle birlikte, 1988 tarihinden itibaren, özle parselasyon yapılmasına, resmen izin verilmiyor. 
Ancak bir takım uyanıklar, halkın saflığından, bilgisizliğinden yaralanarak yasaların da boşluklarından yaralanarak tarlayı bir kooperatif adı altında satın alıyor ve kooperatifi tasfiye etmek için de kooperatifi mahkemeye veriyor.
 Mahkeme kararıyla kooperatif arsasından üyelere pay vermek suretiyle özel parselasyon planını, uyguluyor. Böylece, hem yasaları, hem de insanları yanıltarak özel parselasyonu, bu yöntemle yapıyorlar.  
 Gerek bu yöntemle, gerek geçmişte yapılmış özel parselasyon arsaların, satışına Kaçmaz Emlak olarak hiç bir vakit aracılık etmedik, etmeyeceğiz.  
Arsa alacakların dikkatine, özel parselasyon yapılmış arsalardan arsa almanız paranızı çöpe atmakla birlikte birde başınıza bela almış olacaksınız. Bu tür arsa almanızı kesinlikle tavsiye etmeyiz. 
 Ayrıca bir tarla veya bir arsaya ortak olacaksanız ki buda hisseli ortak olacaksınız demektir ki eğer böyle bir durumdaki risklerde şöyledir. 

Mevcut ortakları görmeden almayın. Mevcut ortakları gördükten sonra karar verin, hatta mevcut ortaklardan ön alım haklarını kullanmayacaklarına daire ortaklardan noterden veya tapu dairesine gelerek tapuya şerh koydurun. Buna rağmen yinede bir arsaya hisseli olarak ortak olmanızı önermeyiz.
 Aziz Kaçmaz
kacmaz@kacmazemlak.com
 
Etiketler:
Makaleye Yapılan Yorumlar