Uzmanına Sorun

Binamızın bulunduğu parsele yeniden inşaat yapılabilir mi ?

Binamızın bulunduğu parsele yeniden inşaat yapılabilir mi ?
04 Ağustos 2014 Pazartesi 1686 kişi okudu
Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim. Ben 2013 Ocak Ayında Banka Kredisi ile ev sahibi oldum.Yaklaşık bir hafta önce posta kanalı ile bir yazı geldi aldığım daire ile aynı parselde bulunan boş alanın sahibi olan inşaat firması boş alana bir bin

Soru: Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim. Ben 2013 Ocak Ayında Banka Kredisi ile ev sahibi oldum.Yaklaşık bir hafta önce posta kanalı ile bir yazı geldi aldığım daire ile aynı parselde bulunan boş alanın sahibi olan inşaat firması boş alana bir bina yapmak istediğini ve bunun için parselde hissesi bulunan diğer maliklerden hem inşaat ruhsatını yenilemek hemde parseli ayırmak için birer muvafakatname istediğini bizim norete giderek masraf ödemeden noterden evrakları imzalamamız istenmiş İstemiş olduğu yazının bize getireceği külfeti öğrenmek isterim. İyi çalışmalar kolay gelsin

Halil Demirtaş

Cevap:

Halil bey merhaba,
Size gelen yazıyı, bana göndermiş olsaydınız, size daha sağlıklı bir yanıt verebilirdim. 
Anladığım kadarıyla, binanızın yapıldığı parselin üzerine muvafakatınız alınarak ikinci belkide üçüncü bir bina yapılmak isteniyor, muhtemelen böyledir. Eğer böyle ise o halde yapılacak binada sizlere arsa karşılığı ya para, yada daire vermeleri gerekir.
İyisimi size gelen yazı ile bir avukata baş vurum. Sizi oldu bittiye getirip elinizden arsa fazlası olan malınızı bedavaya alabilirler.
Not: Bitmiş ve oturulan bir binada ruhsat yenileme diye bir şey söz konusu olamaz; burada bir kandırmaca var dikkatli olun !
Saygılar.  

 

 

Aziz Kaçmaz
Etiketler:

Uzmanına Sorun