Uzmanına Sorun

Emlak İlan Siteleri, Gün Geçtikçe Gelişiyor ve Çoğalıyor

Emlak İlan Siteleri, Gün Geçtikçe Gelişiyor ve Çoğalıyor
21 Ocak 2014 Salı 1280 kişi okudu
Merhaba, son zamanlarda yeni çıkan emlak siteleriyle alakalı ne düşünüyorsunuz? Özellikle www.metrekare.com baya ilgi çekici gözüküyor. Sektörün duayeni olarak yeni sitelerle ilgili yorumlarınızı merakla bekliyorum

Soru: Merhaba, son zamanlarda yeni çıkan emlak siteleriyle alakalı ne düşünüyorsunuz? Özellikle www.metrekare.com baya ilgi çekici gözüküyor. Sektörün duayeni olarak yeni sitelerle ilgili yorumlarınızı merakla bekliyorum

Tahsin Arslan

Cevap:

Emlak ilan sitelerine hemen hergün bir yenisi eklenerek çoğalıyor. Baktığınızda yüzlerce emlak ilan sitesi görürsünüz. Ancak bunların arasında profesyonelce ve kaliteli olanların sayısı beş'i geçmiyor. Metrekara.com  en yeni olmasına rağmen çok profesyonelce kurgulanmış ve yazılmış bir emlak yazılım sitesi olduğunu görebiliyoruz.

Bu tür kaliteli emlak sitelerinin çoğalması emlak sektörüne yararlı hizmetleride beraberinde getirecektir.  Söz konusu bu genel emlak siteleri arasında şimdiden gizliden gizliye bir rekabet başlamış görünüyor.


Rekabetin yaşanması ile birlikte emlak siteleri, emlak sektörüne daha kaliteli yazılımlar ile daha profesyonel hizmet vereceklerdir. Rekabet gereği uygulanan fiyat politikalarının, ileride emlak sektörüne yararlı hizmetler vereceklerine inanıyoruz. Rekabet sayesinde, emlak sektörü ve emlakçılar kazanacaktır.  
Arzumuz, türk emlak sektörüne Metrekare gibi 100 tane daha kaliteli sitenin eklenmesi ve kazandırılmasıdır.   

Saygılarımla

Aziz Kaçmaz

Uzmanına Sorun