Uzmanına Sorun

İmar durum belgesi

İmar durum belgesi
14 Kasım 2011 Pazartesi 1913 kişi okudu
1240 metrekare arsam var. buraya kaç dairelik kaç apartman yapılabilir. ölçümlerini bilmiyorum en az ve en fazla olarak hesaplamasıyla bilgi verirseniz sevinirim.

Soru: 1240 metrekare arsam var. buraya kaç dairelik kaç apartman yapılabilir. ölçümlerini bilmiyorum en az ve en fazla olarak hesaplamasıyla bilgi verirseniz sevinirim.

Fatih Koysu

Cevap:

Fatih bey merhaba, 1.240 m2  Arsanıza kaç daire ve kaç apartman yapılabilir diye soruyorsunuz. Öncelikle arsanızın bağlı bulunduğu ilçe belediyesi imar müdürlüğüne baş vurun ve arsanızın imar durum belgesini alın. İmar durum belgesinde arsanızın Kaks ve Taks durumlarını göreceksiniz. Bu bilgilerden sonra kaç daire ve kaç apartman yapılabilir. Ancak bu bilgilerden sonra öğrenebilirsiniz. Detaylı biliği >>oku    

Ama hatırınız kalmasın size şöyle yaklaşık bir hesap yapalım. Farz edelimki arsanızın hiç bir terki yok 1.240 m2 temiz imarı var ve Kaks:1.50  ve Taks: 020 - 040  bu hesaba göre arsanıza toplam 1860 m2 inşaat  yapabilirsiniz. 1.860 m2 / 124 m2 dairelerden 15 adet daire yapabilirsiniz demektir. Ama dediğim gibi bu yaklaşık bir hesaptır. Doğrusunu imar durum belgesini aldıktan sonra öğreneblirsiniz.

Saygılarımızla Kaçmaz Emlak

Aziz Kaçmaz
Etiketler: İmar durum belgesi

Uzmanına Sorun