Ziyaretçi Yorumları

15 Mayıs 2013 Çarşamba 2643 kişi okudu.
Öncelikle selam eder, saygıyla ellerinizden öperim. Aziz Bey; arsa payı nasıl hesaplanır diye araştırırken sitenizde karşılaştım. Okudum çok anlaşılır ve net açıklamalarınızla benim gibi konudan bi haber insanlar bile bilgi sahibi olabileceklerini gördüm

Okudum çok anlaşılır ve net açıklamalarınızla benim gibi konudan bi haber insanlar bile bilgi sahibi olabileceklerini gördüm.
Diğer yazılarınızıda merakla okuduğumda, biz vatandaşların karşılaşabilecekleri sıkıntıları ve çözüm yollarını da ayrıca yetkililere seslenerek yanlışlıklardan vatanadaşın magdur olabileceği uyarısına kadar bir çok konuda takdir edilecek yazılarınız olduğunu gördüm. Gerçekten bu bilgi birikiminizi esirgemeyerek bizlerin paylaşımınıza açtığınız için çok teşekkür eder saygılar sunarım.
Bülent Kaya 

************** 
Size tamamen katılıyorum. Yazılarınızı takip ediyorum. Aynı sıkıntıları bizler de çekiyoruz. Biz bu durumda sizden daha avantajlı sayılırız çünkü küçük bir şehirde yaşıyoruz. Tapu İdaresi ofisimize yürüyerek 5 dakika mesafede, dolayısıyla " haydi buyrun ofiste sayalım paramızı " diyebiliyoruz.
Belediye-Vergi Dairesi-Tapu-Banka döngüsü tam bir keşmekeş...
Eğer devlet kurumları dahil bütün kurumlar, bu tür saçmalıklardan dolayı dünyanın tazminatını ödemiş olsalardı bakın bakalım bunlar olur muydu!
Bu, hükümetin Türk Vatandaşına verdiği değerin bir yansımasıdır.
Nasıl oldu da akıl edebildiler tescil ve ipotek işlemini aynı anda yapabilmeyi çok merak ediyorum...
Elif Kaya

*************** 
Merhaba bizim sorunumuz iskanla ilgili bina projeye uygun deyıl. projeyı mutayit duzeltse iskan verılırmı (tadılat projesı ile bu sorun duzelırmı ) bu sorun duzelmeyecekse ben nereye bas vurmalıyım hakkımı nerde aramalıyım.
(boyle ilgili bir site yaptıgınız için tesekkurler ) Oktay bey

***************
Açıklamaları yapan kişinin ağzına yüreğine sağlık.çok kısa olmasına rağmen çok anlaşılır ve içerikli açıklamalar olmuş.teşekkürler..
Hakan Yılmaz

*************** 
ÇOK NET VE ANLAŞILIR CÜMLELERLE İFADE EDİLMİŞ ELLERİNİZE SAĞLIK İYİ ÇALIŞMALAR DİLİYORUM
Sema Yakar

*************** 
Kısa net ve anlaşılır bir şekilde anlatılmış. teşekkürler
Özcan bey

*************** 
Merhabalar, ben bu kadar kısa ve net olmasına rağmen, bu kadar açık anlatımla ilk kez karşılaşıyorum.
Bu sayfayı hazırlayan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum iyi çalışmalar
Yasemin Hn.

*************** 
Bilgileriniz için çok teşekkürler...
Seyit Mehmet

*************** 
Aziz Bey merhaba, 
İlk web sayfanızı yapan biri olarak, bu söylediklerine katılıyorum, ülkemizde gereksiz yere gereksiz işler için çok gereksiz zamanlar harcanıyor. "vakit nakittir". Hani sosyal devlettik, sosyal devlet anlayışı böylemi olur
Murat Ongan

****************
Yazınızı okudum çok doğru yazmışsınız ıslerinizde başarılar bu arada müşterınız olmak istiyorum yrın tf ederek ğörüşürüz inşallah müşteriniz olurum selamlar
Bedia Ünal

*****************
Selam bende emlak işi yaparım tüm resmi dairelerde oldugu gibi tapu müd. aynı sorunu yaşıyoruz bizler satış yaptıkdan sonra çilemiz başlıyor tapu daireleri agzımızdan burnumuzdan getiriyor bırakın brokrasi engelini kazancımıza bile göz kırpıyorlar. sudan bahanelerle işleri sarpa sarıp bizi maddi manevi zora sokuyorlar umarım her şey dogru yönde düzelirde kapalı kapılar ardında devletin resmi dairesinde rant kavgası yapmaz BAZI DEGERLİ MEMURLARIMIZ
İsimsiz 

*****************
Sayın Meslektaşım ve değerli dost
Emlak Sektöründe çalışan bizlerin karşılaştıkları bu denli ciddi sorunları ifade etmeniz dolayısı ile şahsınıza, şahsım ve firmam olarak teşekkür ediyorum,..

Çok kişiye anlatmağa çalıştığımız ama maalesef konuyla alakası ve bilgisi nedenli olduğu şüpnheli olan karar mercilerinin Emlak sektörünü satış stratejisi ve sirkülasyonunu rezil rüsva ettiler..

Emlak beyan değerlerindeki farklı uygulamalar, piyasa koşullarını bilmeden yapılan alım satım harçlarındaki keyfi uygulamalar, Kredili satışlardaki ipotek konulması ile ilgili yaşadığımız tehlike ve sıkıntılar maalesef çok çok doğru ve tarafınızca bunların açıklanması hususunda sizlere içtenlikle katılıyor sorunların bu kadarla sınırlı olmadığı maalesef daha başka sıkıntılarında var olduğunu bunlarında gündeme getirilmesinin gereğini vurgular, esenlikler dilerim Esat SUYABATMAZ, BATMAZ GAYRİMENKUL DANIŞMANLIK
Esat Suyabatmaz

******************* 
Çözüm gayet basittir.
Kredili veya ipotekli satislarda bir kurumun yetkili ve sorumlu olmasi gerekir.
Íslemlerin kanuna ve mevzuata uygun görüldügü an; baglayiciligi olan bir sözlesme ile satis yapilir. Bu kurum Noterlerdir.
Bankadan, Tapudan, aliciidan ve saticidan onay alindiktan sonra satis sözlesmesi yapilir. Bu sözlesme kanunen herkesi baglamalidir. Bircok ülkede uygulama bu yöndedir.
Ali bey

************************ 
yazınız çok çok doğrudur ve bu uygulama devam ettiği sürece er yada geç bu işten birçok kişi zarar görecektir.fakat benim anlayamadığım nokta şu:gerek banka gerek tapu dairesi gerekse ilgili tüm kurumlar bu tehlikeli uygulamayı gördükleri halde neden devam etmekte israr ediyorlar.böylesine önemli bir konuda uygulama hatasını düzeltmedikleri halde en vasıfsız bir kişinin bile yapabileceği takip işinde birsürü şartlar öne koşuyorlar.ozaman kimse kusura bakmasın bu tür uygulamalar çıkaran yetkili kişiler ya hiçbirşey bilmiyorlar yada art niyetli bir kasıt olduğunu düşünürüm kim olsa düşünür...
İsmail  Demir

Ziyaretçi Yorumları